Zonal Qualified List

Zonal Qualified NICE 22

  • SL
    Name
    Institution
    City
  • 1
    AEDHA NIMISHA
        PRATHAMA PRIYADARSHINI
    SHRI ATAL BIHARI VAJPAYEE MEDICAL COLLEGE AND RESEARCH INSTITUTE
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 2
    INCHARA K
        ARUNA K
    NEW HORIZON COLLEGE OF ENGINEERING
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 3
    JEFFIN CHERIAN JACOB
        JENSON T JOHN
    GOVERNMENT ENGINEERING COLLEGE, THRISSUR (TEAM 2)
    THRISSUR
    (KERALA)
  • 4
    K.SWETHA SRI
        VASANTH KUMAR S.S.
    PSNA COLLEGE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY (TEAM 1)
    MADURAI
    (TAMIL NADU)
  • 5
    KOKILA MOHANACHANDRAN
    BHARATHI WOMEN’S COLLEGE (AUTONOMOUS)
    CHENNAI
    (TAMIL NADU)
  • 6
    MELAM SYAM PRASAD
        NIKKI JAYA SREE
    SARADA COLLEGE
    KRISHNA
    (A.P.)
  • 7
    RAJA SAI ANNAMRAJ
         SREEKA PARINISHTA C
    GOKARAJU RANGARAJU INSTITUTE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY
    HYDERABAD
    (TELANGANA)
  • 8
    S BHARATH KRISHNA
         ANITHA VALLIAPPAN
    IISER THIRUVANANTHAPURAM
    THIRUVANANTHAPURAM
    (KERALA)
  • 9
    SUNITHA V
    MVJ COLLEGE OF ENGINEERING (TEAM 2)
    BANGALORE RURAL
    (KARNATAKA)
  • 10
    ADITI PAI
    DR AMBEDKAR INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 11
    AISHWARYA CHANDRASEKARAN
    B.S ABDUR RAHMAN CRESCENT INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY
    CHENGALPATTU
    (TAMIL NADU)
  • 12
    AKSHAYA E
    SRM VALLIAMMAI ENGINEERING COLLEGE (TEAM 2)
    KATTANKULATHUR
    (TAMIL NADU)
  • 13
    AKSHAYA S
    MADRAS INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    CHENNAI
    (TAMIL NADU)
  • 14
    AMENA MALIHA
        HIMASRI SAI DHARMAPURAM
    G. NARAYANAMMA INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND SCIENCE, HYDERABAD
    HYDERABAD
    (TELANGANA)
  • 15
    BHAVANA K
    RV COLLEGE OF ENGINEERING (TEAM 2)
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 16
    CHAGANTI VARUNSATYASAI RAMAKRISHNA
        PONNANA KOTESWARARAO
    SARADA DEGREE COLLEGE
    KRISHNA
    (A.P.)
  • 17
    CHARAN PALLAV VELUGULA
        VISHNU MOHAN
    CMR INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 18
    CRYSTAL DARLING
    LOYOLA ICAM COLLEGE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY
    CHENNAI
    (TAMIL NADU)
  • 19
    DARSHAN V DODDAMANI
    UNIVERSITY BDT COLLEGE OF ENGINEERING
    DAVANAGERE
    (KARNATAKA)
  • 20
    GOURI K
        KARUN HARSHAINI H
    SRI RAMAKRISHNA ENGINEERING COLLEGE (TEAM 1)
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • 21
    HARSHAN S
        MONICA
    AARUPADAI VEEDU MEDICAL COLLEGE
    PUDUCHERRY
    (PUDUCHERRY)
  • 22
    HARSHITH GOVADA
    PROF. G RAM REDDY CENTRE OF DISTANCE EDUCATION
    HYDERABAD
    (TELANGANA)
  • 23
    INDHU PRIYADHARSHINI S
    SRI SAIRAM INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    CHENGALPATTU
    (TAMIL NADU)
  • 24
    JAYAPRIYA GANGAPPAN
        KAVIYANJALI RAVI R.
    SATHYABAMA INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY (TEAM 1)
    CHENNAI
    (TAMIL NADU)
  • 25
    JONNALAGADDA
    JONNALAGADDA VIJAYA
    KRISHNA
    (A.P.)
  • 26
    KANAKESHWARI SIDDHESWARAN
        KAVIPRIYA M
    GOVERNMENT COLLEGE OF ENGINEERING, SALEM (TEAM 1)
    SALEM
    (TAMIL NADU)
  • 27
    KARAN S
        P HIMA SATWIKA
    MVJ COLLEGE OF ENGINEERING (TEAM 1)
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 28
    KAVIYA JOTHI V
        JENIFER A
    AYYA NADAR JANAKI AMMAL POLYTECHNIC COLLEGE
    SIVAKASI
    (TAMIL NADU)
  • 29
    KULADEEP H
        MONITHA ODEPPANA GANESH
    NEHRU MEMORIAL COLLEGE, SULLIA
    DAKSHINA KANNADA
    (KARNATAKA)
  • 30
    M NIKHESH KUMAR
    INDIAN INSTITUTE OF SCIENCE BENGALURU
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 31
    MANOJ P R
        ALAGU KEERTHIKA R
    SRI RAMAKRISHNA ENGINEERING COLLEGE (TEAM 2)
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • 32
    MEGHA NR
    MEGHA NR
    THIRUVANANTHAPURAM
    (KERALA)
  • 33
    MENAKA A
        RAJAGANAPATHY S
    GOVERNMENT COLLEGE OF ENGINEERING, SALEM (TEAM 2)
    SALEM
    (TAMIL NADU)
  • 34
    MUTHUSELVI VEERAMANIKANDAN
    SRI SARADA COLLEGE FOR WOMEN AUTONOMOUS
    TENKASI
    (TAMIL NADU)
  • 35
    P ABISHEK
    SATHYABAMA INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY (TEAM 2)
    CHENNAI
    (TAMIL NADU)
  • 36
    PAVITHRAN J
        DEEKSHA T
    KIT- KALAIGNARKARUNANIDHI INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • 37
    PRAGATI ASHOK SHETTY
    KLS GOGTE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    BELGAUM
    (KARNATAKA)
  • 38
    PRAVEEN B
    SRI RAMAKRISHNA INSTITUTE OF TECHNOLOGY (TEAM 2)
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • 39
    PRIYA DHARSHINI
        RUPA KRISHNAN
    MARUDHAR KESARI JAIN COLLEGE FOR WOMEN
    VELLORE
    (TAMIL NADU)
  • 40
    RANJANA SUMAN
        DEEKSHEETA B
    INSTITUTE OF HOTEL MANAGEMENT AND CATERING TECHNOLOGY
    THIRUVANANTHAPURAM
    (KERALA)
  • 41
    SHAILESH AGRAWAL
        VISHNU SAI JAYAM
    R V COLLEGE OF ENGINEERING (TEAM 1)
    BANGALORE URBAN
    (KARNATAKA)
  • 42
    SHIVANGI SHARMA
         LAKSHYA PALANIVEL
    SRM VALLIAMMAI ENGINEERING COLLEGE (TEAM 1)
    KATTANKULATHUR
    (TAMIL NADU)
  • 43
    SIJO SURYA C
        SANTHOSH P
    PSNA COLLEGE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY (TEAM 2)
    MADURAI
    (TAMIL NADU)
  • 44
    SRIPOORNIMADEVI
        SOWANTHARYA S
    KNOWLEDGE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    SALEM
    (TAMIL NADU)
  • 45
    VANITHA A.
    SRI ESHWAR COLLEGE OF ENGINEERING
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • 46
    VIVEKANAND BHIMAPPA KILABANUR
    KLE'S SOCIETY
    BELGAUM
    (KARNATAKA)
  • 47
    YUVA SRI B
    PSG INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND APPLIED RESEARCH
    COIMBATORE
    (TAMIL NADU)
  • SL
    Name
    Institution
    City
  • 1
    ADITI BAGDI
    LACHOO MEMORIAL COLLEGE OF SCIENCE & TECHNOLOGY
    JODHPUR
    (RAJASTHAN)
  • 2
    AFREEN NASIR CHOUGLE
        MARYAM SADIK MULLA
    MCE SOCIETY ALLANA COLLEGE OF PHARMACY (TEAM 1)
    PUNE
    (MAHARASHTRA)
  • 3
    ARNAV CHAKRABORTY
        JIGISHA SANJAY PADIA
    SYMBIOSIS INSTITUTE OF BUSINESS MANAGEMENT, NAGPUR
    NAGPUR
    (MAHARASHTRA)
  • 4
    NIRALEE JITENDRA CHAVDA
         SHELLY SUTHAR
    ADANI INSTITUTE OF INFRASTRUCTURE ENGINEERING (TEAM 1)
    AHMEDABAD
    (GUJARAT)
  • 5
    PANKAJ KUSHWAHA
        MANOJ TIWARI
    SHRI KRISHNA UNIVERSITY, CHHATARPUR (TEAM 2)
    CHHATARPUR
    (M.P.)
  • 6
    PRATEEK SINGH RATHORE
    ST. XAVIER'S COLLEGE, JAIPUR
    JAIPUR
    (RAJASTHAN)
  • 7
    SHASHWAT AGRAWAL
    DR. VIJAY LALL SMRITI MAHAVIDYALAYA
    DAMOH
    (M.P.)
  • 8
    TINTU SUSAN VARGHESE
        REEMA THOMAS
    KRISHNA INSTITUTE OF NURSING SCIENCES (TEAM 2)
    SATARA
    (MAHARASHTRA)
  • 9
    AASHKA PRAVINKUMAR PRAJAPATI
    INSTITUTE OF ADVANCED RESEARCH, GANDHINAGAR
    GANDHINAGAR
    (GUJARAT)
  • 10
    ABHISHEK SANDEEP PAHADI
    SYMBIOSIS INSTITUTE OF BUSINESS MANAGEMENT BENGALURU
    BENGALURU
    (KARNATAKA)
  • 11
    ABHISHEK SINGH RATHOR
    GOVT. HOLKAR SCIENCE COLLEGE
    INDORE
    (M.P.)
  • 12
    ADITI SRIVASTAVA
    FINOLEX ACADEMY OF MANAGEMENT AND TECHNOLOGY
    RATNAGIRI
    (MAHARASHTRA)
  • 13
    AHANA MAZUMDAR
    MKSSS'S CUMMINS COLLEGE OF ENGINEERING FOR WOMEN
    PUNE
    (MAHARASHTRA)
  • 14
    AKSHAT GOLHANI
    UNIVERSITY INSTITUTE OF TECHNOLOGY , RGPV
    BHOPAL
    (M.P.)
  • 15
    ANJU RAVINDRA TIWARI
        AKANKSHA DHIRAJ YADAV
    SMT. KISHORITAI BHOYAR COLLEGE OF PHARMACY, KAMPTEE
    NAGPUR
    (MAHARASHTRA)
  • 16
    ATHARVA PANDURANG LAD
         HARSAMRTHA KAUR MARWAHA
    AMITY UNIVERSITY MUMBAI
    RAIGAD
    (MAHARASHTRA)
  • 17
    CHINMAY GAJANAN GAIKAR
    DR. BABASAHEB AMBEDKAR TECHNOLOGICAL UNIVERSITY, LONERE
    RAIGAD
    (MAHARASHTRA)
  • 18
    DEVASHRI UMESH PATIL
         PRANJAL ARUN GAVIT
    MET'S INSTITUTE OF ENGINEERING
    NASIK
    (MAHARASHTRA)
  • 19
    GAURI SANJAY GUPTA
    MIT ACADEMY OF ENGINEERING
    PUNE
    (MAHARASHTRA)
  • 20
    GINCY ANNIE YOHANNAN
        ATHIRA S
    KRISHNA INSTITUTE OF NURSING SCIENCES (TEAM 1)
    SATARA
    (MAHARASHTRA)
  • 21
    HARSHIT DIPAKBHAI HIRPARA
    TAPI DIPLOMA ENGINEERING COLLEGE
    SURAT
    (GUJARAT)
  • 22
    HARSHVARDHAN TRIPATHI
        JALAJ DUBEY
    ACROPOLIS INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND RESEARCH (TEAM 2)
    INDORE
    (M.P.)
  • 23
    HIKAMA ABDUL PATHAN
        YUSRA ASIF INAMDAR
    MCE SOCIETY ALLANA COLLEGE OF PHARMACY (TEAM 2)
    PUNE
    (MAHARASHTRA)
  • 24
    HIMANSHI MAHESHWARI
        ISHIKA GARG
    ACROPOLIS INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND RESEARCH (TEAM 1)
    INDORE
    (M.P.)
  • 25
    JENNY JINESHKUMAR JAIN
    SOM LALIT INSTITUTE OF BUSINESS MANAGEMENT
    AHMEDABAD
    (GUJARAT)
  • 26
    KARTIKESH PARSHURAM CHAUDHARI
    MET INSTITUTE OF ENGINEERING
    JALGAON
    (MAHARASHTRA)
  • 27
    MANALI MANOHAR JAGTAP
    KRISHNA INSTITUTE OF ALLIED SCIENCES
    SATARA
    (MAHARASHTRA)
  • 28
    MESHAVANIYA MEGHABEN DIPAKKUMAR
    VYAVASAYI VIDYA PRATISHTAN SANCHALIT ENGINEERING COLLEGE
    JAMNAGAR
    (GUJARAT)
  • 29
    NEETI JAIN
    INSTITUTE OF ENGINEERING & TECHNOLOGY, DAVV
    INDORE
    (M.P.)
  • 30
    NIMISHA MAHESHWARI
    TATA INSTITUTE OF SOCIAL SCIENCES
    MUMBAI
    (MAHARASHTRA)
  • 31
    NISHA JAT
    JAIN VISHVA BHARATI INSTITUTE LADNUN
    NAGAUR
    (RAJASTHAN)
  • 32
    PRATHMESH SATAPPA SHINDE
    VDF SCHOOL OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY, LATUR
    LATUR
    (MAHARASHTRA)
  • 33
    PRIYANSH DIPAKBHAI MEHTA
         SMIT N SAVALIYA
    VVP ENGINEERING COLLEGE
    RAJKOT
    (GUJARAT)
  • 34
    PRIYANSHI RATHORE
    AMITY UNIVERSITY RAJASTHAN
    JAIPUR
    (RAJASTHAN)
  • 35
    SAHANA MO. SAJID MANSURI
         SHAIKH ASMINA DILAVERHUSEIN
    WELFARE INSTITUTE OF NURSING AND MIDWIFERY (TEAM 2)
    BHARUCH
    (GUJARAT)
  • 36
    SHALOMI MARIAM JOHNSON
    HISLOP COLLEGE
    NAGPUR
    (MAHARASHTRA)
  • 37
    SHIVANI TIWARI
        GAURAV SAHU
    SHRI KRISHNA UNIVERSITY, CHHATARPUR (TEAM 1)
    CHHATARPUR
    (M.P.)
  • 38
    SHREYA SHYAMNANDAN PRASAD
        VIKRAM KUMAR
    G H RAISONI INSTITUTE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY
    PUNE
    (MAHARASHTRA)
  • 39
    SNEHA
    ENGINEERING COLLEGE, AJMER
    AJMER
    (RAJASTHAN)
  • 40
    SURYANSHI DIXIT
    INSTITUTE OF HOTEL MANAGEMENT, GWALIOR
    GWALIOR
    (M.P.)
  • 41
    TANAY PATIL
    ACROPOLIS INSTITUTE OF TECHNOLOGY AND RESEARCH (TEAM 3)
    INDORE
    (M.P.)
  • 42
    TANVI RITESH PATIL
    MET BKC, NASHIK
    NASIK
    (MAHARASHTRA)
  • 43
    VAISHALI SAMUDRE
    SL WOMEN’S COLLEGE
    RAIGAD
    (MAHARASHTRA)
  • 44
    VEDANT VIJAY RAGENWAR
    JAWAHARLAL DARDA INSTITUTE OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY
    YAVATMAL
    (MAHARASHTRA)
  • 45
    VRUNDA ASHWINBHAI PATEL
    ADANI INSTITUTE OF INFRASTRUCTURE ENGINEERING (TEAM 2)
    AHMEDABAD
    (GUJARAT)
  • 46
    YASHIKA SHEKHAR SHETTY
    SHAH & ANCHOR KUTCHHI ENGINEERING COLLEGE
    THANE
    (MAHARASHTRA)
  • 47
    ZAINAB SHAFIK PATEL
        UVESH SABBIR BAPU
    WELFARE INSTITUTE OF NURSING AND MIDWIFERY (TEAM 1)
    BHARUCH
    (GUJARAT)
  • 48
    ZAKIYA NAEEM PATEL
    WELFARE INSTITUTE OF NURSING AND MIDWIFERY (TEAM 3)
    BHARUCH
    (GUJARAT)